Przedświąteczne zapełnianie długich wieczorów

Dość długo nie mogłam się doczekać długich wieczorów… nie wiem do końca dlaczego tak było, ale pragnęłam ich bardzo. Kiedy już nadeszły, i kiedy przyjechał Ojciec… cóż, okazało się że jest problem. W co się bawić?

Szperałam któregoś razu w sieci, szukając czegoś zupełnie innego… i znalazłam. Wdzięczną nazwę: pucholina. Piaskownica w domu. Trochę sprzątania, a ile frajdy… dlaczego nie?
Okazało się hitem, dziecko zniknęło na półtorej godziny. A rodzice razem z nim. 🙂

Radocha że hej 🙂

Matka też klepała babki

Ojcu zostawiliśmy sprzątanie 😉 
Tymczasem święta już tuż – tuż. Choinka ubrana, karpik czeka na pomidorowo-warzywny sosik a prezenty, pochowane po szafach czekają na odpowiedni moment.
W międzyczasie próbujemy pozbyć się choróbska z domu, gdyż Ojciec anginowy a Matka katarowa. 
Ot, taki zgrany duet 

Ten post ma 5 komentarzy

 1. Paula

  Mokry piach w bardziej sypkiej formie. Zabawa przednia, szybko mozna zamiesc, pozniej wciagnac odkurzaczem. Zamknelismy reszte w sloiku i czeka na kolejny kryzysowy wieczor 😉

 2. klaudyna

  98% piasku i 2% polimeru, który powoduje, że nigdy nie wysycha i ma właściwości mokrego piachu. Play-doh też będzie, bo wypatrzył u starszego kolegi i go wciągnęło. Zobaczymy na jak długo własne… 😉 To nieźle, że raptem z kg mąki taka ilość. Jakie ma właściwości? Też mokrego piachu? Jak ze sprzątaniem?

 3. Paula

  Pucholinę, tudzież mąkolinę. 4 szklanki mąki, pół szklanki oleju. Mieszanie w misce i … tadam! 😉
  My u mikołaja zamówiliśmy play-doh… i po cichu też liczymy na szał. O piasku kinetycznym nie słyszałam… co to?

 4. klaudyna

  A macie pucholinę czy piaskolinę? Ja Tymowi u Mikołaja zamówiłam 5 kg kinetycznego. Mam nadzieję, że będzie podobny zachwyt… 😉

Dodaj komentarz