Włóczykij

Na tą książkę trafiłam zupełnie przypadkiem. Po przeczytaniu jej stwierdziłam, że była by świetnym prezentem dla niektórych osób dorosłych – które uważają że zwierzę to dobry prezent dla dziecka. Dla dziecka – bo pokazuje że zwierzę to nie zabawka. Wyjątkowa książka trafiła w nasze ręce i chętnie Wam ją pokażę. 

Włóczykij jest włóczykijem. Bezpańskim psem, ciekawym świata. Bezpańskim z wyboru – jak sam twierdzi. Obserwatorem wyjątkowo bystrym i mądrym życiową mądrością psa, który widział dużo. I właśnie on jest naszym przewodnikiem po psim świecie. Pokazuje nam pieskie życie i tłumaczy dlaczego woli nie mieć swojego pana. 
Ujawnia też skrawki psiej duszy, zagubionych stworzeń skrzywdzonych zupełnie nieświadomie przez swoich właścicieli. 
Wszystkie historie psów, które spotkał Włóczykij czegoś uczą. Napisane są prosto, jak proste i nieskomplikowane są pragnienia ukryte w psiej duszy. Mnie najbardziej poruszyła historia kundelka, który zawsze czytał ogłoszenia. 
Z pomocą tej mądrej książki łatwo wytłumaczymy dziecku, że pies to nie zabawka, ma uczucia i można go skrzywdzić. Będzie też świetnym wstępem do rozmowy o odpowiedzialności, oddaniu i przyjaźni między człowiekiem a czworonogiem. 
Dodatkowo piękna oprawa graficzna, czyli wszystko to co tak lubimy w książkach dla dzieci. 
Polecamy zdecydowanie. 

Tytuł: Włóczykij
Autor: Agnieszka Taborska 
Ilustracje: Krystyna Lipka – Sztarbałło
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka 

Dodaj komentarz