Świat w infografikach

Zastanawialiście się kiedyś jakie imiona są najpopularniejsze w danym kraju? Albo jak prezentuje się mapa języków świata? Lub czym zajmuje się zawodowo 7 miliardów ludzi żyjących na świecie? Albo jak prezentuje się średnia wielkość mieszkania w różnych krajach?

Tak, my też nigdy nie zastanawialiśmy się nad takimi rzeczami. Ale gdybym podeszła do Ciebie, szanowny czytelniku, i zapytała: “Hej, a wiesz jak wygląda typowy zestaw obiadu szkolnego na Ukrainie?” Zapewne byś nie wiedział. I nawet to rozumiem, bo sama bym nie miała pojęcia. Ale gdyby zdarzyło się tak, że o to wszystko pytałoby Twoje dziecko? Gdyby już tak było, to z chęcią podpowiem Ci, gdzie znajdziesz te informacje.
I absolutnie nie myślę tu o internecie. Szukanie informacji w internecie jest nudne. Przynajmniej dla dzieci.
Dlatego wydawnictwo Adamada wydało fantastyczną książkę pt. “Ja i świat. Informacje w obrazkach”. By wszelkie statystyczne informacje przedstawić w sposób dostępny, kolorowy i zabawny.
Przewodniczką po świecie jest statystyczna polska Zuzia, która ma statystycznego polskiego brata Antka. Książka jest pełna infografik, dzięki czemu o wiele łatwiej zapamiętać ciekawe informacje, dotyczące różnych dziedzin życia, m. in. charakterystyczne składniki dla kuchni świata, państwa w których najwięcej pada w roku, długość letnich wakacji w tygodniach w różnych krajach,  czy jak wyglądają miejsca kultu religijnego różnych wyznań. I wiele, wiele innych.
Książka bardzo mi się podoba, bo w prosty sposób przekazuje informacje o świecie, otwiera czytelnika na inne kultury, przybliża nieznane. Za pomocą cyfr i kolorowych grafik, pozwala ogarnąć dziecięcym rozumem różnice kulturowe, etniczne i klimatyczne. Sprawia że wielki świat staje się bardziej przyjazny i mniej obcy.

 

 

 

 

 

 

 

Tytuł: Ja i świat. Informacje w obrazkach
Autor: Mireia Trius, Joana Casalas
Wydawnictwo: Adamada 

Dodaj komentarz