Start w nowym…

… roku oczywiście. Może nie nazwałabym falstartem, ale coś na styl biegu koszącego przez płotki… czy coś w tym stylu. Czyli opornie, ale do przodu – z płotkami na plecach.

Witaliśmy czternastkę w Gdańsku. Z parą przyjaciół – małżeństwem spodziewającym się na początku kwietnia Roberta. I z jednym ząbkiem, prawą dolną jedynką. Dziś już jest druga – lewa. Zanim zębiska ujrzały światło dzienne przelały się hektolitry śliny, wymemłane zostało wszystko (łącznie z dwoma babciami) i wyjęczane godziny na rękach u rodzicach.  Żeby było weselej, to dziś Szymek ma stan podgorączkowy. Sądzę, że winowajcą są idące zębiska, bo Gnomek nie ma kaszlu ani kataru. I apetyt zbytnio się nie zmienił. Tak więc trwamy z mężem i sprawdzamy co jakiś czas, czy gorączka nie skacze wyżej.  I dzielnie wspieramy nasze cierpiące dziecko. Bo ewidentnie wygląda momentami, że cierpi.
Nastrój też nie bardzo, bo waga pokazuje niechciane kilogramy, bo prezentacja w ostatnim etapie biegu po unijną kaskę poszła … hmmm…. powiedzmy delikatnie: słabo.
Więc trochę bez szału generalnie zaczęliśmy, choć i tak lepiej (tfu! tfu! tfu!) niż zeszły rok. 2013 powitał nas stratą pracy, i wszelkimi problemami z tym związanymi, które gnębiły nas aż do jego końca. Co nie znaczy, że te problemy zniknęły wraz z nastaniem czternastki. Po prostu wydają się trochę bledsze, mniej straszne… ot, magia zmiany cyferki w dacie.

podpis BLOG

Ten post ma 13 komentarzy

 1. Paula

  Ach, Jagodo… dziękuję za sprowadzenie na ziemię 😉

 2. Wiolka4444

  Zapraszam na bloga pod inną nazwą. Wciąż ten sam blog ale może na ten adres co masz możesz nie wejść, chociaż pewnie przekieruje na nową stronę, w sumie nic nie szkodzi napisać. Także informuje o zmianie
  http://czekamynacud.blog.pl/
  Buziaki 😉 :*

 3. Jagoda

  Pamiętaj, nigdy nie jest tak źle, żeby mogło być jeszcze gorzej. Czy jakoś tak:D Trzymajcie się cieplutko!

 4. Paula

  Ty się Jolu kuruj ! 😉 A Mordeczka przesyła mega oślinione buziaki 🙂

 5. Paula

  Najgorsze co może być… a tu wszyscy się dziwią, że niż demograficzny…. 🙁

 6. Sierpniowa Mama

  i u nas zęby. Ja wraz z urodzeniem dziecka straciłam pracę i będę musiała się ostro nagimnastykować, żeby znaleźć nową, także podobnie.

 7. JolkaS

  Paula, podobno "karta nie świnia i po północy się odwraca", mam nadzieję że nowy rok będzie tą kartą u Was i wreszcie się ułoży wszystko 🙂 A Mordeczkę ucałuj i powiedz, że cierpię razem z nim i też marudzę 🙂

 8. Margot

  Ułoży się, a co ma się nie ułożyć. Zęby wyjdą w końcu. U nas też zęby na tapecie, do tego katar… Zosia nie wie, co ze sobą zrobić.

Dodaj komentarz