Słońce, tęcza i różowe jednorożce

Rola rodzica jest ciężka. Sprowadza się często do walki z samym sobą. I nie chodzi tu o to, że zmuszam się do opieki nad dzieckiem. Co to, to nie. Ale przecież każdy z nas ma zakorzeniony w sobie egoizm. Walka z nim, to codzienne małe zwycięstwa, hartowanie serca i ducha, którego nagrodą jest uśmiech Gnomka.

Pochmurny poranek. Godzina siódma, czasem nawet wpół do szóstej. Liczysz na to, że pośpisz. Bo wieczorem korzystałaś z momentu, gdy maluch spał. Korzystałaś tak długo, że poszłaś spać po 24. Powieki same nie chcą się podnieść, a ciężkie “cztery litery” wrosły w łóżko. I słyszysz, jak Młody gadoli. Nieustannie, monotonnie, by systematycznie przechodzić na wyższe tony. Kiedy syrena ogłasza apogeum, Ty w głowie słyszysz już walenie sąsiadów do drzwi, i poduszka już nie zagłusza wyrzutów sumienia. Wstajesz. W akcie desperacji, klepiąc błagania pod nosem ledwo łapiesz równowagę równocześnie walcząc z upartymi powiekami. W tym samym czasie ogarnia Cię złość i rozżalenie. Po co siedziałaś tak długo? Wiedziałaś, że trzeba będzie wstać. Że nie pośpisz. Złość ukierunkowuje się sama, bo przecież musisz wstać. Do dziecka. Człapiesz do łóżeczka, nieustannie próbując zapanować nad powiekami, resztą ciała i złością. Zaglądasz i widzisz mniej więcej coś takiego:

IMG_0286

Czy ktoś mi uwierzy, jeśli powiem, że wszystkie negatywne odczucia, wynikające z egoizmu i samolubstwa znikają? Nagle powieki nie są ciężkie, wąż wpełzający w Twój poranek spier**** gdzie pieprz rośnie (on nie ucieka moi mili, on spier****) a mimo szarości za oknem na Twoje prywatne niebo wschodzi słońce, tęcza i różowe jednorożce. Generalnie jest jedna wielka sielanka…

No dobra, poniosło mnie.

Ale jest fajnie. Po prostu. Bycie rodzicem jest fajne.

Ten post ma 14 komentarzy

 1. Jagoda

  Takie rozgoryczenie opanowywało mnie w zeszłym roku kiedy Bianka mając jakieś dwa-trzy miesiące wstała mi ok. 4. 30 rano. Koszmar. Teraz śpi do 7, góra 7. 30 i mimo tego, że czasem jestem niewyspana nie potrafię się na nią gniewać. Co ta miłość robi z człowiekiem:)?
  p.s. Super zmiany na blogu:)

 2. Liwia

  Cała przyjemność po mojej stronie! 😉 Miłego dnia dla Was!

 3. Paula

  o tak, wczesne wstawanie zimą to mordęga… 🙁

 4. Paula

  Na szczęście wszystko się równoważy 😉

 5. Liwia

  Pięknie o tym napisałaś! Pozazdrościć. I trzymam kciuki by światopogląd się nie zmienił. Nie zmienił się na gorsze. Bo na jeszcze lepsze – jak najbardziej może 🙂

 6. Unknown

  Taaak, ten zrok i uśmiech rozbraja na amen 🙂

 7. bunio

  I za tą codzienną macierzyńską sielankę warto wypić! 🙂

 8. Matka Aniołów

  tak,taki widok wszystko wynagradza :)))
  cudne foto,sama słodycz:)

  mój Anioł Mały zaczyna coraz wczesniej wstawać…jak tylko zrobi się jasno on nie śpi,tak więc niedługo o 5 tej będę wstawać i pewnie i to jakoś przeżyję ;)zresztą inaczej się wstaje wiosna/latem niż jesienią/zima brrr.

 9. Unknown

  Jest mega fajne, ale i mega męczące czasami.

Dodaj komentarz