Portfel Kowalskiego

Ludzie są, byli i będą zawistni. Zazdroszczą, chcą rosnąć na cudzym nieszczęściu, a uwagę od swoich błędów i nieudolności odwrócić, oskarżając innych o swoje błędy. Tak było, jest i będzie.
Dlaczego?
Bo wszędzie, gdzie są pieniądze jest chamstwo, obłuda i zazdrość.

Do czego zmierzam? 
Dzień czy dwa temu, w wiadomościach i różnych programach publicystycznych dudniły hasła, z politykami (o zgrozo!) na planie pierwszym, anty Owsiakowe. I kto zaczął skakać pierwszy? Oczywiście członkowie PiSu. Posłuchałam, machnęłam ręką. Już dawno wiem, że PiS to w większości banda ogłupiałych z nienawiści ludzi, próbujących dojść do władzy kosztem innych. Nie słucham, jednym uchem wpada – drugim wypada. Nie cierpię obłudy, a PiS nią nie tylko ocieka – PiS nią tryska na wszystkie strony. Z resztą jak każdy polityk w naszym pięknym kraju. Należy tylko zadać pytanie: dlaczego przeciętny Kowalski daje się wciągnąć w tą obłudno – zawistną grę? Czy ogłupiał do tego stopnia, że leci owczym pędem? Stracił swój rozum? Zgubił rozsądek?
Nie od dziś wiadomo, że WOŚP pomaga ludziom na ogromną skalę. Ba, pomaga dzieciom! Nawet Szymek ma w książeczce certyfikat powszechnego przesiewowego badania słuchu u noworodków. Certyfikat z serduszkiem WOŚP.
Nie od dziś wiadomo, że opieka zdrowotna w naszym kraju leży. Leży i kwiczy. I nie ma odważnych, którzy by ją ruszyli. Za to są odważni. którzy próbują zgnoić tych, którzy chcą walczyć z tym chorym systemem. Politycy próbują wypłynąć, krytykując i gnębić społeczną inicjatywę, która zaistniała z serca i chęci jednego człowieka. Który potrząsnął milionami serc i portfeli przeciętnych Polaków.
Nic dziwnego, że polityków to boli, bo przecież portfele te od dawien dawna pośrednio należą do nich. 
Dobra inicjatywa sama się broni.
Politycy przemijają, zazdrośnicy zjedzą swój język.
WOŚP gra, bo ludzie chcą by grała.
podpis BLOG

Do poczytania:
Desperate Hausehusband: Oszaleliście?!
Matka Prezesa: Miłuj bliźniego swego

Ten post ma 5 komentarzy

 1. Paula

  Ale to nie my powinniśmy się wstydzić. A oni są bezwstydni…. eh…

 2. Narzekaczka

  Prawie w ogóle zrezygnowałam z tv…aż kipi tam od zła,przemocy i obłudy.To nie na moje nerwy!

 3. Gizanka

  Zgadzam się z Tobą. Słuchać tego politycznego bełkotu już nie mogę. Wstyd mi za nich…

 4. Anonimowy

  nic dodać, nic ująć – trafiłaś w sedno!

 5. bunio

  Też mamy taki certyfikat 🙂 i chwała im za to wszysto 🙂

Dodaj komentarz