Pippi nie chce być duża

Przygody niezwykle silnej dziewięciolatki,  z fantazyjnie rudą fryzurą oraz niebanalnym ubiorem znają dzieci na całym świecie. Pierwsze perypetie szalonej małolaty zostały wydane w 1945 roku, jednak to cztery lata wcześniej mała Karin – córka autorki – w trakcie ciężkiej choroby dość precyzyjnie określiła o kim chce posłuchać tym razem historii: o Pippi Langstrump.

Pod koniec maja prezentowałam Wam jedną z nowości wydawnictwa Zakamarki, Pippi w Parku. Kilka dni później otrzymałam od wydawnictwa miłą niespodziankę. Do naszych rąk trafił komiksy z przygodami Pippi zebrane w książce pod tytułem “Pippi nie chce być duża i inne komiksy”.
Jeśli przegapiłeś mój pierwszy wpis o Pippi zajrzyj tu. Znajdziesz tam garść informacji o autorce jak również o bohaterce.
Warto dodać, że komiksy o Pippi Pończoszance zostały wydane w latach 1957-59 w miesięczniku dla dzieci, dopiero w latach 1969-71 ukazały się w Szwecji w formie książkowej.
Zadziwiające przygody w szkole, interesujący podwieczorek z ciocią Laurą czy przygody na morzu, to wesołe obrazkowe historyjki, które rozbawią nawet dorosłych. Miła dla oka klasyka, okraszona wyraźnymi barwami i ostra kreską skandynawskiej ilustracji.
Przyznam szczerze, że nigdy nie byłam zwolenniczką komiksów.  Nawet jako nastolatka preferowałam grube tomiszcza zadrukowane drobnym maczkiem niż książeczki pełne obrazków. Dlatego też do tej pory Szymek nie miał zbyt wielu komiksów. I dlatego z wielką ciekawością zajrzałam do propozycji Zakamarków.
Dziś jako rodzic dostrzegam wielki plus komiksu. Drukowane litery, niewielka ilość tekstu i kolorowe ilustracje mogą być zachętą do podejmowania prób samodzielnego czytania.
Uśmiech gwarantowany.
I Na koniec niespodzianka.
Jeśli macie chętkę zapoznać się bliżej z najsilniejszą dziewczynką świata, wpadnijcie do mnie na facebooka. Tam dowiecie się co zrobić, by otrzymać komiks o przygodach Pippi.

 

Tytuł: Pippi nie chce być duża i inne komiksy.
Autor: Astrid Lindgren
Ilustracje: Ingrid Vang Nyman
Wydawnictwo: Zakamarki

Dodaj komentarz