MAM smoczek.

W kwietniu, w poście Rozbicie, pisałam że otrzymałam do przetestowania parę akcesoriów firmy MAM. Dość szybko okazało się, że będę miała okazję przetestować smoczek. Już kilka dni po urodzeniu Szymek po jedzeniu i przewinięciu pakował paluszki do buzi i mocno ssał. Tak, że miał je aż całe czerwone. I wtedy przypomniałam sobie o jednym z akcesoriów: smoczek MAM Perfect 0-6 miesięcy. Producent przedstawia smoczek jako najcieńszy na świecie, co ma zmniejszać ryzyko wad zgryzu. Cóż, Szymon ma dopiero dwa tygodnie – skończy jutro – i nie potrafię powiedzieć czy faktycznie zmniejsza, na pewno fakt że jest tak cieniutki sprawia że bez większych obaw podaję go maleństwu. Smok pasuje idealnie dla noworodka, a dodatkowo gdy Szymek jest niespokojny – potrafi go uspokoić. Szczególnie przydaje się teraz, gdy biednego Gnomka męczą gazy i mały budzi się z krzykiem, by nie spać i cisnąć przez kolejne dwie godziny (tak jak dziś w nocy). Dodatkowym plusem jest pudełko, w jakim smoczek jest umieszczany fabrycznie. Pierwotnie ma ono służyć do sterylizacji smoka w mikrofali. Nie dysponuję mikrofalą, ale pudełko u nas się sprawdza. Smoczek jest wyparzany w tym pudełku, i praktycznie przebywa w nim zawsze gdy Mały go nie potrzebuje. Pudełko sprawdza się na spacerach, a jego kształt i wielkość minimalizuje ryzyko zgubienia smoka.;) Podsumowując: według mnie smoczek jest naprawdę wart swojej ceny. I szczerze mówiąc już się przymierzam do  kupna smoczka MAM Perfect 6 +. 
zostan-fanem-MAM-20-procent-znizki

Ten post ma 6 komentarzy

 1. Belita

  Moja ukochała sobie smoka Avent ale tylko na 2 miesiące potem odrzuciło ją od jakichkolwiek smoków, Teraz już nie pamięta co to jest. (1,5 roku ma)

 2. Paula

  Cóż, fanką też nie jestem… ale wolę widzieć smoka w buzi niż palutki Gnomka

 3. Unknown

  Ja mam kilka produktow Mam i licze na to, ze sie spawdza…

 4. Unknown

  A ja smoczków fanką nie jestem (odkąd widziałam trzyletnią córkę sąsiadki memlającą smoka, feeee) i Bogu dziękuję, że Buddenty nie potrzebuje 🙂

Dodaj komentarz