Ależ, Szymusiu!

Jest w naszym zbiorze taka książeczka, która generalnie trafiła do nas przez przypadek. I tu muszę się przyznać, że szukałam historyjki która bezpośrednio by przekazywała przygodę jakiegoś niegrzecznego malucha i konsekwencje z tej niegrzeczności wynikające… trafiłam na Bolusia.


Boluś jest małą, bardzo niezadowoloną świnką. Bo jego mama jest bardzo wymagającą mamą, a co więcej: chce wykąpać Bolusia i wyprać Chrumtaska (pluszowy przyjaciel Bolusia). Co robi prosiaczek? Ucieka z domu razem ze swoim pluszakiem. Spotyka go niemiła przygoda, jednak ostatecznie niepokorny maluch wraca wraz z Chrumtaskiem do domu.

Książka jest jedną z trzech części przygód świnki imieniem Boluś i należy do współczesnej szwedzkiej klasyki dziecięcej. Zdziwiłam się bardzo, jakie wrażenie na Szymie wywarło zgubienie pluszowego Chrumtaska. Co chwile wracał do ilustracji na których załamany Boluś szuka przyjaciela. Potrafił przez dłuższą chwilę przyglądać się zasmuconej śwince i ze zmarszczonymi brwiami analizować sytuację…

Mogę więc śmiało powiedzieć że efekt osiągnęłam… aczkolwiek jeszcze nie wiem jaki. Książki o niegrzecznych kajtkach dalej szukam. Jak znajdę – dam znać.Tytuł: Ależ, Bolusiu!
Tekst: Barbro Lindgren
Ilustracje: Olof Landstrom
Wydawnictwo: Zakamarki

Ten post ma 4 komentarzy

 1. Paula

  Dzięki za odwiedziny, pozdrawiam również 🙂

 2. Aronkowa

  Zapisuję sobie tytuł – będzie jak znalazł na przyszłość 🙂 Mój szkrab ma niespełna 10tygodni, więc jak na razie taka "lektura" nie bardzo się nada, ale w przyszłości pewnie się przyda. Tym bardziej, że jak sama napisałas – cel został osiągnięty 🙂

  Zapraszam do siebie – będzie mi bardzo miło, jesli zajrzysz
  Aronkowa.blogspot.com
  Pozdrawiam serdecznie 🙂

Dodaj komentarz