Rozbicia ciąg dalszy…

Mam dylemat, chciałam kupić jakąś fajną lampkę nocną do kącika Szymka. Myślałam o lampkach Pabobo, ale mąż się zbuntował i powiedział że mu się nie podobają i że będzie co innego. Tylko ze mąż nie jest zainteresowany szukaniem, więc siedzę i dumam i szukam, żeby COŚ fajnego synkowi kupić. Zastanawiam się też, jak urządzić kącik, by był trochę przytulniejszy. Łóżeczko zostanie wstawione do naszego pokoju sypialnianego, jako że mamy tylko dwa pokoje, w późniejszym czasie planujemy naszą wyprowadzkę do salonu. A do tego czasu będziemy w trójkę. I chciałabym Szymkowy kącik uczynić bardziej Szymkowy. Może jakieś literki na ścianę? Szukam pomysłu i inspiracji, ale że ostatnio jestem jakoś taka wypompowana, to naprawdę nawet nie wiem, co bym chciała. Że już nie wspomnę – gdzie szukać.

Właśnie klarują się nam majówkowe plany. Powoli i topornie, ale coś tam się zarysowuje. Wyjazd do Siemian z towarzychem. Nie wiem, na ile pojedziemy, bo nie wiem ile wytrzymam. Po pierwsze moje wyobrażenie o ciąży było takie, że największe bariery przyjdzie mi pokonywać bliżej końca, niż na dwa miesiące przed końcem. Jakże się myliłam. Na każdym kroku dostrzegam swoje ograniczenia. Rozwalone noce i poranki coraz bardziej wpływają na moje dni, które również są coraz bardziej rozwalone. Zadyszki, sapki, bóle kręgosłupa, nocne wędrówki, zgaga, puchnące kostki po dłuższych spacerach czy nocne skurcze łydek… Trochę się obawiam, tego wyjazdu, a z drugiej strony bardzo go wyczekuję. Nie chciałabym swoim marudzeniem, czy innymi hormonalnymi nastrojami popsuć zabawę innym. Dlatego też, mąż mi przyznał rację, i stwierdził że na moje hasło – uciekamy. Dzielny ten mój Arek, mimo że mnie czasem wkurza, to znosi tak wiele… ; )

Ten post ma 12 komentarzy

 1. Paula

  Też fajny pomysł 🙂 A ja dalej szukam swojej inspiracji… 🙂

 2. Paula

  Ja mam wątpliwości na niecałe dwa miesiące przed… a tydzień ?! Oj… nikt by mnie nie namówił 😉

 3. Paula

  Może tak być. A poza tym wiem, że Arek chce jechać więc chyba zdam się na jego intuicję…

 4. Paula

  Tak, zakupów sporo, wybór przeogromny… tylko co robić, kiedy decyzyjność na poziomie – 150 ?

 5. Paula

  No tak, jak ciąża to z całym bagażem doświadczeń 😉

 6. Paula

  o losie, a myślałam że tylko to ja tak ciężko znoszę te hormonowe nastroje… 😉

 7. Belita

  Fajne te lampki. Ja kupiłam Córci taką lampkę nocną z Ikei, takiego zielonego robala na ścianę i zamontowałam do niego tzw. ściemniacz 😛 tzn. reguluję natężenia światła zwłaszcza w nocy.

 8. Unknown

  Literki dobry pomysł, chociaż dla mnie łóżeczko w sypialni czyni kącik dziecięcy sam w sobie 😉 Jakieś fajne dodatki do łóżeczka – przybornik, przewijak, ochraniacz i jest git. Niemowlakowi niewiele do szczęścia potrzeba 🙂
  A majówki zazdroszczę! Ja muszę odpuścić w tym roku bo to tylko tydzień do porodu będzie :/

 9. patka

  Skoro Mąż spakuje Was od razu na Twoje hasło, to może warto zaryzykować? Kto wie, może akurat ten wyjazd korzystnie wpłynie na Waszą trójkę :)?

 10. Unknown

  Literki są super. Widziałam różne, tylko inicjał albo całe imię, szmaciane albo drewniane z wygrawerowaną datą urodzenia i też jeszcze nie wiem na co się zdecydować. Dużo tych wszystkich zakupów, tyle do ogarnięcia, a ja jeszcze pracuję i czasu mało.

 11. Unknown

  Przed chwilą skończyłam pisać mail a propo literek do kącika Maksowego 🙂
  Ty obawiasz się majówki, ja podróży do Pl, szczególnie przez mój bolący kręgosłup po dłuższym siedzeniu. Takie już nasze ciężarówkowe obawy 🙂

 12. Sierpniowa Mama

  boże też tak mam, że chciałbym się gdzieś ruszyć, a jak przychodzi co do czego to zostaję w domu. I masz rację nasi mężczyźni są dzielni, sama się zastanawiam jak oni biedni z nami wytrzymują?

Dodaj komentarz