Przedporodowa huśtawka nastrojów

Dziś startujemy z 37 tygodniem. Oficjalnie mówię pass. Poddaję się wszechogarniającej senności, zmęczeniu. Poddaję się tańczącemu brzuchowi, wszelkim upałom i opuchniętym stopom. I odliczam.
Swoją drogą, nie wiedziałam że organizm może domagać się tyle snu. Zawsze lubiłam spać, ale to, co muszę wyspać teraz, czasem mnie samą zdumiewa. Śpię całą noc jak zabita, a jeśli w dzień nie mam drzemki… to chodzę jak zombie, padam o 19 i śpię do 10. A więc korzystam, przygotowując się do tych nieprzespanych nocy, które mnie czekają. Zależnie od pogody za oknem, wskazania barometru i wilgotności powietrza mam różne odczucia związane ze zbliżającym się końcem naszego stanu błogosławionego. Jednego dnia odliczam i nie mogę się doczekać kiedy małego Gnomka będę już miała przy sobie, drugiego dnia odliczam zniecierpliwiona swoim stanem i ślamazarnością, pragnąc po prostu wrócić do “dawnego życia” – a wszystkie wiemy że moje dawne życie przestało istnieć wraz z pojawieniem się dwóch kresek na teście… trzeciego dnia siedzę i dumam czy ogarnę i udźwignę odpowiedzialność za to nowe życie. Czwarty dzień, to pukanie w brzuch i pytanie Szymona czy u niego wszystko w porządku. I niepokój: czy wszystko jest ok, czy mały będzie zdrowy… ??
Właśnie wpadłam na genialną myśl: chyba ta moja senność wynika ze zmęczenia przedporodową huśtawką nastrojów… 🙂

Ten post ma 25 komentarzy

 1. lavinka

  O, ja się w sumie też lepiej wysypiałam po urodzeniu dziecka. A to dlatego, że pod koniec ciąży kompletnie nie mogłam zasnąć. Tragedia, spałam po trzy godziny raz na parę dni. Prawdopodobnie z powodu braku aktywności (leżąca ciąża), ale i tak miałam tego powyżej uszu. Jasne, że mało się śpi przez pierwsze miesiące, a potem to już zależy od dziecka i sposobu karmienia.

 2. Paula

  Najważniejsze że nie gorzej 😉 Trzymam się jak tonący brzytwy 😉

 3. Paula

  A mi już brzucho przeszkadza. Aż zazdroszczę Ci takiego stanu ducha 😉

 4. Paula

  Mi tam się nie naraziłaś – raczej podniosłaś na duchu 😉

 5. misshalfway

  To ja się pewnie teraz narażę wszystkim niewyspanym matkom, ale muszę przyznać, że teraz wysypiam się o wiele bardziej niż w ostatnim trymestrze ciąży 😛 Nie mogłam spać, wszystko mnie bolało, budziłam się co godzinę…masakra.. Teraz śpię średnio od północy do 6-7 a potem jeszcze dwie godzinki rano 😛 Także wcale nie jest powiedziane, że będziesz wiecznie niewyspana.

 6. Unknown

  A mi się nie chce spać, trochę mnie nosi. Noce przesypiam całe. Zero dolegliwości. Nie moge doczekać sie naszego Maluszka, ale z drugiej strony dobrze mi z tym Brzuszkiem:)

 7. Srokao

  Wysypiaj się ile wlezie potem bywa różnie, na pewno nie gorzej 🙂

 8. Ja miałam podobnie. A potem tęskniłam do tego stanu i tak w zasadzie jest do dziś, a Helena ma już 19 miesięcy.

 9. Paula

  Cóż, dzień bez lodów również jest dla mnie dniem straconym 😉

 10. Paula

  Czyli też poznałaś uroki bezsenności o czwartej rano? 😉

 11. Paula

  Pozostaje mieć nadzieję, że nasze Gnomki odziedziczą śpiochową naturę 😉 przynajmniej na początku … choć to chyba też nie do końca dla nich dobre by było.

 12. Paula

  Pewnie tak… ciekawość miesza się z niepewnością. Dziwne uczucie 😉

 13. Paula

  U słoni jest jeszcze dłuższa 😉 Delektuj się tymi dziewięcioma miesiącami 😉

 14. Paula

  Boję się właśnie tych małych dawek snu. Bo generalnie kocham spać 😉 Na szczęście jest to strach do oswojenia 😉

 15. Paula

  Tak własnie sobie powtarzam 🙂 i fakt, nie oszczędzam sobie słodyczy – mimo że post wcześniej mówiłam im stop;) eh… słaba wola kobity w ciąży 😀

 16. Belita

  Łoj wiem co czujesz, ja jestem dopiero w 30 tyg. a już nie mogę zwlec się z łóżka i bez tony lodów dziennie nie wyobrażam sobie życia… :/

 17. Sierpniowa Mama

  Ja ostatnio też jestem strasznie senna, mimo, że jestem 10 tyg. za Tobą. Budzę się wcześnie rano, w ciągu dnia musi być drzemka a mimo to o 20 już padam.

 18. Anonimowy

  Mam to samo, choć zostało mi jeszcze jakieś 13 tygodni… ja już zaczynam puchnąć (na szczęście wyniki są ok), raz się martwię o zdrowie Dyzia, potem tęsknię za mniejszymi ciuchami, a na koniec nie mogę się doczekać, kiedy przytulę synka.
  Śpij tyle, ile masz potrzeby i ochoty, bo potem z tym będzie ciężko… ja już ubolewam, bo ze mnie z natury jest niezły śpioch! 🙂

 19. Unknown

  Skoro masz potrzebę snu, to śpij, chociaż twierdzę, że na zapas to wyspać się nie da. A szkoda!
  Strach, nerwy, wątpliwości wszystko uzasadnione, ale jak już zobaczysz Małego, przytulisz go wszystko minie. Przecież pewnie obie tak samo nie możemy doczekać się swoich synków!

 20. liv6

  Niezła gonitwa myśli 🙂 ja już nie mogę sie doczekać kiedy będę na tym etapie co Ty, czemu ta ciąża musi tyle czasu trwac :))

 21. Weronika

  Ehhh, te ostatnie tygodnie 🙂
  Jedz same dobre rzeczy, których karmiąc piersią-o ile będziesz karmić-sobie nie pojesz 🙂 I śpij, śpij, jeszcze raz śpij! Po porodzie będzie jeszcze piękniej, ale na pewno nie będziesz mogła tyle spać 😉

 22. Margot

  Śpij, bo niby dlaczego miałabyś się wstrzymywać? Teraz z lekkim rozrzewnieniem wspominam ostatnie tygodnie: spanie, czytanie, jedzenie WuZetek (ależ miałam na nie smaka)-fajnie było. Pomyśl, że to już ostatnie kilkanaście dni w wielkości XXL. Teraz to już Ci wszystko wypada robić:)

Dodaj komentarz