Na matki rozum

Zawsze wydawało mi się że “swój rozum mam”. Nigdy nie czułam się wyjątkowo inteligentna a także nie miałam potrzeby badania swojego IQ. Popełniam błędy, ale staram się być moralnie normlana (jeśli wiecie, co mam na myśli). Staram się żyć, w myśl zasady że wszystko co dałam z siebie kiedyś do mnie wróci. Mogłabym pisać jeszcze wiele o swoich wadach, i paru tylko zaletach. Ale nie o to mi chodzi.

Chodzi mi o to, że nikt nie lubi być traktowany jak idiota.
Nikt.

A ostatnio mam wrażenie, że kpią nam prosto w nos pseudo – politycy (news tu), że dzieci same prowokują pedofilię (news tu) i że “przepraszam” wg. Abp Michalika to “przepraszam; odwalcie się, ja wiem swoje”. Ale prym w dzisiejszych wiadomościach według mnie wiedzie Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka  – i jego broszura skierowana do stomatologów z jakże mądrym zdaniem: “Problemy z zachowaniem na fotelu stomatologicznym (strach, niechęć do otwierania jamy ustnej) mogą świadczyć o znęcaniu się psychicznym opiekuna nad dzieckiem, stosowaniu przemocy, a wreszcie wykorzystywaniu seksualnym” oraz: “Strach i niepokój dziecka na fotelu dentystycznym, a dodatkowo nieradzenie sobie z zachowaniem dziecka, mogą świadczyć o przemocy psychicznej stosowanej przez rodziców wobec dzieci”.(źródło). I tak naprawdę, w nosie mam to czy był tu nepotyzm czy nie było. Właśnie z tak bezmyślnych spraw wynikają te wielkie, w których mówi się o zabraniu dzieci porządnym rodzinom. Z takich spraw rodzą się chore sytuacje, chorzy ludzie, a krok dalej to już chory system.
Ostatecznie winnych wskaże Abp Michalik…
podpis BLOG

Ten post ma 12 komentarzy

 1. Jagoda

  Niestety w tym kraju jest tak, że popada się ze skrajności w skrajność. Chore to…

  Kochana zapraszam do odpowiedzi na pytania, nominowałam Cię w konkursie Liebster Blog Awards:)

 2. Przystań Rodzina

  Dlatego nie oglądam tv i nie czytam gazet. Bardzo starannie selekcjonuje treści, które mam ochotę wpuścić do głowy. I jestem zdrowsza.

 3. Leptir

  oj dziewczyny macie racje …to chory kraj i ludzie…..
  leptir

 4. Anonimowy

  NUMEREM JEDEN jest i tak Macierewicz i jego team ekspertów. W głowie mi się nie mieści co oni robią za moje podatki.
  NUMEREM JEDEN jest i tak Macierewicz i jego team ekspertów. W głowie mi się nie mieęci co oni robią za moje podatki.

 5. Unknown

  Kiedy Wiktor zaczął z krzykiem budzić się z dziennych drzemek, po dokładnie 30 minutach, zaczęłam wertować książki i internet w poszukiwaniu przyczyny.
  Nie ja jedna miałam ten problem. W odpowiedzi na opis sytuacji pewnej Mamy (wyglądający jak u nas), pewna mądra Pani psycholog (?), nawet nie tyle, że zasugerowała, ale poradziła przyjrzenie się relacji TATA – DZIECKO, podejrzewając molestowanie seksualne…

 6. Anonimowy

  masz niestety rację…. chory kraj pod wieloma względami…

 7. Paula

  Ciągle mówię, że nie będę oglądać wiadomości. Ale moja ciekawość jest większa. I potem tak to się właśnie kończy…

 8. Przewijka

  Dlatego staram się nie słuchać, co Ci IDIOCI wygadują… A Michalik to już w ogóle pojechał po bandzie..

 9. happymama

  Jak usłyszałam, że " to dzieci prowokują pedofilie " to ręce mi opadły! Staram się nie oglądać ostatnio wiadomości, bo krew mi się gotuje kiedy słucham te absurdy!

Dodaj komentarz