Kulinarnie

Dziś troszkę kulinarnie. Bo jak wiadomo, dzieci muszą jeść. A nie zawsze chcą 😉

Na szczęście, Szymek je chętnie. Zdarzają się pojedyncze sytuacje, gdy kaprysi i nie chce pić mleka, czy np. znajdzie coś ciekawszego do roboty niż jedzenie. Wtedy do akcji musi wkroczyć kreatywność, i zazwyczaj ona wygrywa.
Jednak czasem kończą się pomysły co gotować. Maluch coraz większy, a ile można w kółko jeść to samo? Z pomocą przychodzi “Najlepsze na świecie domowe jedzenie dla dzieci” autorstwa Karin Knight i Tiny Ruggiero. Kopalnia pomysłów kulinarnych, w którą zaopatrzyłam się dawno, ale od niedawna korzystam. Wadą tej książki jest to, że uwzględnia ona dietę dzieci karmionych piersią, a wiadomo że dzieci karmione MM mają szybciej rozszerzaną dietę. Jednak jest to do przeskoczenia, i śmiało można wybrać coś dla małych Gnomków.
Naszym hitem śniadaniowym jest owocowa owsianka. Według przepisu książkowego – gotowana na MM, ale ja robię na zwykłym mleku krowim.
PRZEPIS:
20 g zmielonych płatków owsianych, ok 120 ml mleka MM (ja daję krowie), 1/3 dojrzałego banana.
Płatki wsypać do mleka i zagotować. Podgrzewać 5 minut co jakiś czas mieszając aż wchłoną prawie całe mleko. Następnie odstawić pod przykryciem na 5 minut. Banana rozgnieść i dodać do owsianki.
Śniadanko tak pyszne, że czasem nawet rodzice podjadają. 🙂
A co u Was króluje aktualnie?

20140118_125519(0)
podpis BLOG

Ten post ma 16 komentarzy

 1. Patrycja Prin

  Nutramigen to mleko modyfikowane dla alergików. A no właśnie zmielone…hmm mam taką nakładkę na mikser może spróbuję, a jeśli nie to może uda się kupić blender (choć Mały ma 2 zęby, 4 wychodzą są już dość spore:)). Zobaczymy, z chęcią zapoznam jeszcze inne przepisy jeśli będziesz chciała wrzucić 🙂

 2. Jagoda

  O coś nowego do naszego menu:) Bianka je już wszystko, trudno wymienić coś najważniejszego:)

 3. Paula

  Haha… widzisz, poniosły mnie kulinarne emocje 😉 Ale już poprawiłam 😉 Dzięki 🙂

 4. Paula

  Nie mam pojęcia co to nutramigen, ale skoro podawałaś słoiczkowe, to wydaje mi się że możesz spróbować normalne. Tylko muszą być bardzo dobrze zmielone, bo u nas jak były za duże jeszcze, to nie było mowy o jedzeniu 😉

 5. Paula

  o, widzisz. Rzecz oczywista a nie pomyślałam o rożnych płatkach 😉 że nie wspomnę o warzywach 🙂

 6. Patrycja Prin

  Bardzo fajny przepis… chętnie skorzystam, tylko jak Mały jeszcze podrośnie bo na razie jest na nutramigenie, więc chyba to śniadanie by nie wypaliło? Ma skończone 8 miesięcy, jeszcze nie jadł takich płatków owsianych, tylko słoiczkowe, ale chyba nie byłoby problemu… jestem jeszcze bardzo zielona w kwestii żywienia. Na śniadanie ostatnio jada jogurcik zagęszczony kaszą manną, do niedawna było to jeszcze mleko.

 7. Unknown

  Jaka urocza buźka.
  Mamo, dawaj telefon, ucałuję go!

 8. Gosia

  Owsianka z owocami to hit Karoliny, ale… lubi też różne płatki (owsiane, jęczmienne, żytnie) z warzywami startymi i gotowanymi np. marchewką – pycha, słodkie i znika w kilka minut 😉

 9. Paula

  nie obiecuję, ale jeśli znajdę coś fajnego to przedstawię 😉

 10. Paula

  ledwo telefon ocaliłam 😉 bo to on był celem do żucio-ślinienia 🙂

 11. JolkaS

  O matulu… jakie zdjęcie 🙂 do zjedzenia Mordeczka 🙂

 12. Sierpniowa Mama

  o! czekam na więcej takich kulinarnych propozycji:) A gnomek jest boski:)

Dodaj komentarz