Kołysanki – utulanki

Początkowe dni w domu wyglądały sielankowo.
Początkowe.
Teraz Szymka męczą bąki dwa razy dziennie. Rano i wieczorem. Czasem w nocy. O drugiej w nocy. Przez dwie godziny… W tych momentach mam ochotę pokrzyczeć razem z nim… Zastanawiam się, czy to nie przez pomidory … postanowiłam je odstawić na parę dni. Choć z drugiej strony nie sądzę, by to coś zmieniło. Więc może napiszę post o czymś przyjemnym… Podzielę się z Wami moim odkryciem – płyta z kołysankami. Kolysanki-utulanki-Reedycja_Magda-Umer-Grzegorz-Turnau,images_big,29,9192702Na rynku można znaleźć mnóstwo takowych, ale ta jest wyjątkowa – według mojej opinii. “Kołysanki utulanki” Grzegorza Turnaua i Magdy Umer. Wśród klasycznych kołysanek – “Śpij kochanie”, “Idzie niebo ciemną nocą” czy “Już gwiazdy lśnią” są też współczesne. Moimi hitami są: “Kołysanka dla okruszka” oraz “W muszelkach Twoich dłoni”. Wszystkie utwory zostały zaaranżowane i opracowane przez Grzegorza Turnaua, oraz zaśpiewane przez niego z Magdą Umer. Włączam Szymonkowi tą płytę co wieczór i mam wrażenie że naprawdę go uspokajają. Ba, koją nie tylko dzieci ale i rodziców. Momentami zabierają w sentymentalną podróż do naszego dzieciństwa. Momentami wzruszają. Sprawdziłam to na sobie 😉  Naprawdę wyjątkowa płyta.

Ten post ma 6 komentarzy

 1. Domcia

  a ja mam ambitne plany pościągać piosenki z mojego dzieciństwa takie tak: laleczka z saskiej porcelany, puszek okruszek, bursztynek, zuzia lalka nieduża, dłonie, a ja wolę moją mamę itp :))
  zgrać to wszystko na płytki i puszczać mojej małej od czasu do czasu:)

 2. Unknown

  'Kołysanka dla Okruszka' – znam i uwielbiam. Dzięki za info o tej płytce.

 3. Przystań Rodzina

  Mamy i często słuchamy. Chociaż córka lepiej zasypia przy kołysankach Mini Mini.

 4. Unknown

  Moja mala nie chciala usypiac przy kolysankach

 5. Anonimowy

  Pomidory podobno są niewskazane w pierwszych tygodniach dziecka karmionego piersią-tak twierdzi moja położna.Po jakimś czasie można spróbować przetworzonych.
  Pozdrawiam
  Jola

 6. Unknown

  To nasze kołysanki 🙂 Adaś przy nich zasypia do tej pory, a Damianowi juz też przypadły do gustu. Dobry wybór!

Dodaj komentarz