Finał tej historii zależy od Ciebie. Pomożesz?

Kiedy pierwszy raz usłyszałam o tym chłopcu, pomyślałam: ” Mój Boże, jak dobrze że Szym jest zdrowy…” Wiem, strasznie to samolubne, i nie będę się nawet usprawiedliwiać. Po prostu moje matczyne serce nie jest w stanie ogarnąć takiego dramatu.

Nikodem ma 3 latka, i mieszka w Sztumie. W tej chwili Jego imię jest na wszystkich ustach mieszkańców Sztumu, i pewnie ponad połowy mieszkańców Malborka. Ja sama o Nikodemie dowiedziałam się zaledwie 3 tygodnie temu – z internetu. I choć Nikodem, jak każdy trzylatek jest wyjątkowy, spotkała go niesprawiedliwa niespodzianka do życia. W marcu zdiagnozowano u chłopca nowotwór. Niezwykle rzadka ganglioneuroblastoma, mimo że bez przerzutów, to w bardzo nie fortunnym miejscu: w sąsiedztwie aorty i pnia trzewnego. Niestety guz nie reaguje na chemioterapię, a jedynym ratunkiem dla malucha jest operacja i pobyt w Tubingen w Niemczech. Jednak, jak wiadomo, nie może być tak pięknie. Koszt leczenia Nikodema w tej chwili szacowany jest na 87 tysięcy euro. Pieniądze trzeba zebrać do września. 
Ten mały chłopiec ma już za sobą tyle konsultacji, biopsji i innych zabiegów… że nie jeden dorosły by pękł… pisząc te słowa, staram się nie myśleć o morzu łez wylanych przez chłopca i Jego rodziców. Bo, nawet jako rodzic, nie jestem w stanie wyobrazić sobie tego odliczania każdej złotówki i każdej minuty dzielącej od życia i zdrowia małego chłopca. 
Lokalna społeczność szaleje, w akcje zaangażowało się parę znanych osobistości, organizowane są eventy.
Jeśli jesteś w pobliżu, może weźmiesz udział, może dorzucisz się i pomożesz małemu chłopcu, który ledwie postawił pierwsze kroki a już musi walczyć jak wojownik? Wspomóż nas w tej walce, i pamiętaj że dobro zawsze wraca. Razem sprawmy, żeby Nikodem i Jego rodzice też mogli się o tym przekonać. 
Więcej informacji o akcji: Niko – Mały Wojownik
Napisali o Nikodemie: trojmiasto.wyborcza
                                     pomoc dla małego kibica
Lokalne Eventy :
                                     Malborski Klub Dołek dla Nikodema
                                     Bar Przystań Sztum dla Nikodema
                                     Damian Ukeje dla Nikodema – koncert w Sztumie
                                     Festyn w Sztumie dla Nikodema

Aukcje charytatywne dla Nikodema:
                                     złote kolczyki
                                     pandora charm faith
                                     winyle
Zbiórka na zrzutka.pl

Pomóc Nikodemowi można nie tylko biorąc udział w w/w wydarzeniach, ale też dokonując wpłat na konto: 
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
tytułem “1033  pomoc dla Nikodema Nazarewicz”


Dodaj komentarz