30 pomysłów na weekend pełen wrażeń

Gorąco wierzę, że za chwilę moje życie się zmieni i będę mogła sobie pozwolić na wypad na weekend czy dłuższe wakacje. Stąd też czasem sięgam po książki z rodzaju przewodników turystycznych i szukam miejsc, które zobaczę najpierw. To, co rzuciło mi się w oczy, to fakt, że większość tego rodzaju publikacji ma mało zdjęć i dużo suchej, przewodnikowej treści. Mapy, krótkie informacje zawarte w podpunktach – suchy informator bez polotu. A potem w moje ręce trafia “Europa City Break”.

Anna Konecka stworzyła nie tylko przyjemny dla oka przewodnik, ale zawarła w nim masę przydatnych informacji, które zdradzić ci może tylko rasowy podróżnik. W książce znajdziesz 30 miejsc, do których, według autorki, warto zajrzeć na weekend, a które, według mnie, są idealne na rozpoczęcie wprowadzania częstszych podróży poza granice Polski: Oslo, Sztokholm, Edynburg, Londyn, Paryż, Wiedeń, Budapeszt, Barcelona, Ibiza, Majorka, Wenecja czy Bolonia. To tylko część miast, które znajdziesz w tej pozycji. Ale zanim przejdziemy do szczegółów, autorka zdradza nam wskazówki, jak organizować samemu podróże bez pomocy biura podróży. We wstępie dowiesz się, jak szukać tanich lotów, gdzie ich szukać, jakie miejsca w samolocie najlepiej wybrać, jak przygotować się do kontroli bezpieczeństwa na lotnisku oraz poznasz tipy, o których musisz wiedzieć, planując podróż na własną rękę.

Cały przewodnik podzielony jest na 30 rozdziałów, z których każdy zatytułowany jest nazwą miasta polecaną przez autorkę na weekendowy tour. Każdy z rozdziałów podzielony jest na sekcje, z których dowiesz się o miejscach, które warto zobaczyć, znajdziesz informacje w pigułce (język, waluta, dokumenty), jak wygląda dojazd do miejscowości/wyspy, jak działa komunikacja miejska, gdzie najlepiej wybrać nocleg, jakie lokalne dania są warte uwagi i jak wygląda życie nocne. Szczerze mówiąc, dla mnie jako żółtodzioba w takich wypadach to skarbnica wiedzy, którą skrzętnie wykorzystam. Poza tym nie ukrywam, że swoje pierwsze podróże zacznę planować po rozdziałach “Skosztuj, będąc w…”, gdzie podane są nazwy regionalnych specjałów oraz informacja, co pod tajemnym słowem się kryje. Lubię dobrze zjeść, a w moim odczuciu nic tak nie definiuje regionu jak lokalne smaki.

Jeśli myślisz, by zacząć samodzielnie organizować podróże, ale nie bardzo wiesz, jak się do tego zabrać, ta książka jest zdecydowanie dla ciebie. Nie rzucisz się na głęboką wodę, nie pojedziesz całkiem zielony/a, a odpoczniesz w nowym miejscu i, co najważniejsze, nabierzesz doświadczenia oraz pewności siebie. To prawdziwy poradnik dla podróżniczych żółtodziobów, którzy małymi krokami i cierpliwie w końcu staną się zdobywcami świata. Zaczniemy od europejskich weekendów z Anną Konecką.

Współpraca z wydawnictwem Bezdroża

Dodaj komentarz